Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Szukasz atrakcji turystycznej? Wybierz Pekin i okolice

Szukasz atrakcji turystycznej? Wybierz Pekin i okolice

Żyjący dzień i noc Pekin oferuje znakomite jedzenie, interesującą kulturę oraz wyjątkową architekturę. Mieszanka tradycji Dalekiego Wschodu połączonej z nowoczesnością światowej metropolii przyciąga każdego roku miliony turystów.

 

Szukasz atrakcji turystycznej? Wybierz Pekin i okolice

Zalety programu:

• Zwiedzanie największego na świecie Placu Niebiańskiego Pokoju oraz Zakazanego Miasta

• Trekking po słynnym Murze Chińskim
• Udział w spektaklu „Kung Fu Show”

Szukasz atrakcji turystycznej? Wybierz Pekin i okolice

• Zwiedzanie Świątyni Nieba – największego obiektu sakralnego cesarskich Chin
• Kolacje w klimatycznych, lokalnych restauracjach
• Przelot „Dreamlinerem” PLL LOT


Plan podróży:

 

Szukasz atrakcji turystycznej? Wybierz Pekin i okolice

Dzień 1 (czwartek)

Wylot z Warszawy o godz. 16:30 samolotem typu Dreamliner linii PLL LOT. Przelot do Pekinu.


Dzień 2 (piątek)
Przylot do Pekinu o godz. 06:45. Po odprawie – spotkanie z lokalnym przewodnikiem i przejazd do Świątyni Nieba – największego obiektu sakralnego cesarskich Chin. W parku otaczającym terem Świątyni Nieba codziennie rano mieszkańcy miasta oddają się swoim ulubionym zajęciom, między innymi ćwiczą Tai Chi (bez problemu można do nich dołączyć). 

W Świątyni najważniejszym obiektem jest Pawilon Modłów o Pomyślne Plony - unikatowa drewniana budowla, w sposób niespotykany w chińskiej architekturze wpisana w kształt koła. Niezwykły jest też marmurowy, ogromny ołtarz. To właśnie na nim od XV wieku cesarze chińscy modlili się o kolejne, pomyślne lata. Spacer zabytkowymi uliczkami Qianmen i Liulichang a następnie przyjazd do hotelu i zakwaterowanie. Czas na odpoczynek. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

 

Dzień 3 (sobota)
Śniadanie. Plac Tiananmen  (Plac Niebiańskiego Spokoju), który wyznacza polityczne i społeczne centrum miasta. Ten największy na świecie plac miejski otoczony jest monumentalnymi gmachami Parlamentu, Mauzoleum Przewodniczącego Mao i Muzeum Historii.

Przejazd do Zakazanego Miasta czyli Cesarskiego Zimowego Pałacu. Ten największy architektoniczny, drewniany kompleks na świecie, pełniący przez prawie 5 wieków rolę rezydencji kolejnych władców z dwóch ostatnich dynastii cesarskich Ming i Qing. To stąd 24 kolejnych cesarzy rządziło państwem, to tu toczyło się życie cesarskiego dworu, pełnego intryg snutych przez służących cesarzom eunuchów, to za tymi murami liczne konkubiny zabiegały przez wieki o cesarskie względy.

Spacer po Parku Jingshan – ze szczytu znajdującego się tam „Węglowego Wzgórza” rozciąga się wspaniały widok na okolicę i dachy Zakazanego Miasta. Park Beihai  (park Morza Północnego) – wizyta w jednym z parków miejskich z pięknym jeziorem, Białą Pagodą  i Ekranem Dziewięciu Smoków. Kolacja w lokalnej restauracji.Nocleg.


Dzień 4 (niedziela)
Śniadanie. Wizyta w ZOO (pawilon Pandy Wielkiej): spotkanie z pandą - narodowym skarbem Chin. Świat Pereł – demonstracja zasad hodowli pereł słodkowodnych i możliwość dokonania zakupów (biżuteria, kosmetyki).  Przejazd do największego cesarskiego ogrodu, jakim jest Letni Pałac.

Otoczenie zieleni, klasyczne pawilony wkomponowane w krajobraz, ogromne jezioro Kunming, zajmujące ponad 2/3 powierzchni całego założenia, spacer wzdłuż Długiej Galerii, która jest prawdziwą galerią sztuki na świeżym powietrzu – wszystko to pozwoli na chwilę wytchnienia i rozkoszowanie się pięknem otaczającej scenerii. 

Spacer po jednej z głównych ulic handlowych stolicy – Wangfujing. Kolacja w stylu syczuańskim w lokalnej restauracji. Wspólny spacer na nocny targ żywości – gdzie zobaczyć można przeróżne specjały, które w naszej stronie świata niekoniecznie uznawane są za jadalne. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 5 (poniedziałek)
Śniadanie. Grobowce cesarzy z dynastii Ming - wizyta na terenie jednego z 13 grobowców, należących do władców tej dynastii.

Wielki Mur: największa na świecie fortyfikacja, wzniesiona ręką człowieka, To monumentalne przedsięwzięcie zapoczątkowane zostało w III w. p.n.e. przez pierwszego cesarza Chin Qin Shihuang’a i kontynuowane przez niemal wszystkie dynastie w historii cesarskich Chin.

Trekking po Wielkim Murze w miejscu, pochodzącym z okresu dynastii Ming (sekcja Badaling).– a następnie powrót do miasta. Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 6 (wtorek)
Śniadanie. Świątynia Harmonii i Pokoju – czynne centrum życia religijnego wyznawców lamaizmu (tybetańskiej odmiany buddyzmu), jedna z najpiękniejszych świątyń w mieście. Atmosfera tego miejsca urzeka każdego – wśród wszechobecnego dymu palących się kadzideł unosi się duch Tybetu… Świątynia Konfucjusza – świątynia poświęcona  filozofowi, który tysiące lat temu stworzył podstawy moralności chińskiej.

Przejażdżka rikszami po najstarszych uliczkach miasta (teren tzw. Hutongów). Wizyta w lokalnej herbaciarni. Rzut oka na nowoczesny Pekin:  niezwykła konstrkcja gmachu telewizji CCTV oraz  nowoczesny kompleks handlowy Sanlutin. Po kolacji – czas wolny na zakupy na tradycyjnym chińskim bazarze. Uroczysta kolacja – słynna Kaczka po Pekińsku w menu. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 7 (środa)
Śniadanie. Dzień wolny na własną aktywność. Lunch i kolacja – we własnym zakresie.
Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (płatnej ok.63 USD/os.): Wyjazd w kierunku malowniczych Pachnących Wzgórz, na zboczach których znajduje się Świątynia Lazurowych Obłoków, Głównymi atrakcjami tego rozległego kompleksu są Pawilon 500 Arhatów oraz monumentalna Pagoda Diamentowego Tronu. Powrót do Pekinu. Wizyta w taoistycznej Świątyni Białego Obłoku. Przyjazd do hotelu. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg.
  

Dzień 8 (czwartek)
Śniadanie. Dzień wolny na własną aktywność. Lunch i kolacja – we własnym zakresie. Możliwość skorzystania z z wycieczki fakultatywnej (płatnej ok.109 USD/os.): wyjazd poza miasto do malowniczego wąwozu Longqing, utworzonego przez zakole rzeki Yanqing. Rejs po rzece – to najlepsza możliwość podziwiania niezwykłej scenerii, przypominającej nieco przełomy rzeki Jangcy. Powrót do hotelu. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg.

  

Dzień 9 (piątek)
Wczesne śniadanie. Transfer na lotnisko, wylot do Polski samolotem rejsowym PLL LOT o godzinie 08:45.
Cena obejmuje:

- Bezpośredni przelot Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na trasie Warszawa – Pekin - Warszawa
- Prywatny transfer z/do lotniska w Pekinie do/z hotelu
- 7 noclegów w hotelu Yongan 3* (lub podobnym) w Pekinie w pokoju 2-osobowym
- Wyżywienie: 7 śniadań w hotelu w formie bufetu i 5 kolacji  w lokalnych restauracjach (poza 7 i 8 dniem)
- Zwiedzanie miasta wraz z przewodnikiem lokalnym mówiącym w języku angielskim
- Zwiedzanie wg programu wraz z kosztami biletów wstępu
- Bilety wstępu na spektakl „Kung Fu Show”
- Prywatny transport podczas zwiedzania
- Ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagażu
Cena nie zawiera:

Wycieczek, posiłków i napojów innych niż wymienione w programie oraz wydatków osobistych.

 

Zwyczajowych napiwków dla obsługi (ok.75 $/os.)
Ważne informacje: serwis na miejscu - obsługa angielskojęzyczna.
Cena przelotu w taryfie Economy Class ( przelot w Premium Class lub Business Class za dod. opłatą)
Możliwość zakwaterowania w hotelu 4* lub 5* za dodatkową  opłatą.


Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Informacja za: lottravel.com

 

fot. lottravel.com


Komentarze

Podobne informacje

Kazachstan – kraina wędrowców. Skierujcie wzrok na Astanę!

Kazachstan – kraina wędrowców. Skierujcie wzrok na Astanę!

2017-03-22 12:12:59

Kazachstan – kraina wędrowców. Rozległe stepy, przepiękne góry i życzliwi ludzie. Tu wschód spotyka się z zachodem, a Islam miesza się z komunistyczną spuścizną.


Spędź tydzień w czarującej miejscowości Bled.

Spędź tydzień w czarującej miejscowości Bled.

2017-03-16 15:30:52

Zielona Słowenia ma do zaoferowania wiele walorów przyrodniczych i kulturalnych. Jest to jedyny kraj w Europie, który łączy Alpy z Morzem Śródziemnym, Kotlinę Panońską z regionem Kras. Jednym z wielu walorów tej krainy jest różnorodny, zmieniający się jak w kalejdoskopie krajobraz.


Francja zaprasza turystów do... Francji!

Francja zaprasza turystów do... Francji!

2017-03-10 11:03:40

Dzięki bogactwu i różnorodności swych krajobrazów (wybrzeża morskie, góry, miasta, wsie, egzotyczne wyspy) Francja jest według Światowej Organizacji Turystyki pierwszym kierunkiem podróży turystycznych na świecie, wybieranym każdego roku przez ponad 80 milionów turystów.


Izrael: Fantasyczne miejsce na wypoczynek. Ciepło już w marcu!

Izrael: Fantasyczne miejsce na wypoczynek. Ciepło już w marcu!

2017-03-01 12:10:15

Luty, początek marca w Polsce zawsze kojarzy się z zimową szarugą i chłodami. Może właśnie wtedy warto pojechać gdzieś, gdzie jest ciepło i oderwać się od depresyjnej pogody? Nie musi to być wcale daleka i egzotyczna podróż! Proponujemy IZRAEL.


Poleć z nami na przedłużony weekend do Transylwanii. Zachwyć się kulturą, historią oraz gościnnością lokalnej ludności.

Poleć z nami na przedłużony weekend do Transylwanii. Zachwyć się kulturą, historią oraz gościnnością lokalnej ludności.

2017-02-16 14:34:14

LOT proponuje: Poleć z nami na przedłużony weekend do Transylwanii. Zachwyć się kulturą, historią oraz gościnnością lokalnej ludności.


Gudauri – narciarskie szaleństwo w Gruzji z polskim LOT-em

Gudauri – narciarskie szaleństwo w Gruzji z polskim LOT-em

2017-02-11 20:54:58

Gudauri to gruziński kurort narciarski leżący w górach Kaukazu w regionie Mccheta-Mtianetia. Znajduje się 120 km na północ od Tbilisi na Gruzińskiej Drodze Wojennej.  Miejscowość położona jest na wysokości 2200 m n.p.m. Najciekawsze trasy wiodą z dwóch szczytów Sadzale (3260 m n.p.m.) i sąsiednią Kudebi (3008 m n.p.m.). W regionie Gudauri jest w sumie 60 km tras zjazdowych o wszystkich stopniach trudności.


Chicago - dynamiczna metropolia tętniąca życiem. Poczuj to!

Chicago - dynamiczna metropolia tętniąca życiem. Poczuj to!

2017-02-08 10:28:06

Chicago oferuje wszystko, czego potrzebujesz. O każdej porze roku organizowane są tu atrakcje, które nie pozwalają się nudzić nawet najbardziej wymagającym przyjezdnym. Poczuj rytm dynamicznej, tętniącej życiem metropolii.


Śniadania Hotelowe od Kuchni! Ocena śniadań w polskich hotelach według przedstawicieli branży

Śniadania Hotelowe od Kuchni! Ocena śniadań w polskich hotelach według przedstawicieli branży

2017-02-02 14:41:40

Czego oczekują goście, zasiadając do śniadania w hotelu? Czy branża hotelarska reaguje na zmieniające się potrzeby klientów? Te i inne nurtujące nas pytania stały się punktem wyjścia do stworzenia pierwszego ogólnopolskiego raportu o śniadaniach hotelowych.


Austria - Szusowanie w Zell am See

Austria - Szusowanie w Zell am See

2017-01-18 10:42:55

Zell am See - Kaprun to malownicze miasteczko położone jest na Ziemi Salzburskiej. Odległość od lotniska w Monachium wynosi 167km.  Miasteczko tworzy znany kurort narciarski wraz z pobliskim Kaprun.


Japonia - co warto obejrzeć w podróżach indywidualnych i zorganizowanych

Japonia - co warto obejrzeć w podróżach indywidualnych i zorganizowanych

2017-01-14 15:41:49

Kiedy myślisz o Japonii to z jednej strony masz przed oczami tętniące życiem nowoczesne miasta pełne najnowszych technologii, a z drugiej pełne spokoju krajobrazy, minimalistyczne ogrody i zachwycającą przyrodę. Ten balans szybkiego życia i spokoju najlepiej chyba opisuje Japonię, a my przedstawiamy Ci miesjca, które trzeba zobaczyć, aby w pełni się nią zachwycić