Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

[VIDEO] Poznań: Uwaga! PILNE! Pedofil zatrzymany na gorącym uczynku

[VIDEO] Poznań: Uwaga! PILNE! Pedofil zatrzymany na gorącym uczynku

W dniu dzisiejszym o godzinie 18:00 w poznańskiej galerii Green Point, Policja zatrzymała na gorącym uczynku pedofila. Do zatrzymaniu doszło po informacji przekazanej Policji przez grupę operacyjną stworzoną z agentów Europejskiego Biura Detektywistyki Bezpieczeństwa oraz dziennikarzy portalu Kryminalna Polska.

 

Pedofil „prowadzony” był od nocy z poniedziałku na wtorek, kiedy to na jednym z czatów internetowych odezwał się do 14-letniej Magdy, której wysyłał swoje nagie zdjęcia i proponował seks. Bardzo naciskał, chcąc się spotkać już następnego dnia, ale doświadczenie agentów Europejskiego Biura Detektywistyki Bezpieczeństwa pozwoliło przeciągnąć termin spotkania i precyzyjnie przygotować akcję schwytania zwyrodnialca.

Wielokrotnie sprawdzano podającego się za Tomka pedofila, ustalając wszystkie możliwe jego cechy, by nie doszło do pomyłki. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu byłych funkcjonariuszy, a obecnie pracowników EBDB, dopilnowano by nie doszło do fałszywych oskarżeń, a cała akcja opierała się o współpracę z Policją i była pod jej stałym nadzorem.

W rozmowach prowadzonych z pedofilem, priorytetem było podkreślenie wieku dziewczynki, by miał on świadomość popełnianego przestępstwa. Sama treść SMSów dawała nam już podstawy do złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przez 30-letniego mężczyznę czynu karalnego, a zatrzymanie stało się tylko formalnością i otworzyło drogę do postępowania karnego przeciwko Tomkowi.

Akcja przygotowywana była wraz z Policjantami z komisariatu Poznań-Wilda, którym przekazane zostały szczegółowe informacje jakie uzyskaliśmy o pedofilu, jak również wszystkie jego rozmowy z 14-letnią Magdą. Za ogromne zaangażowanie w sprawę chcielibyśmy podziękować Naczelnikowi Wydziału Kryminalnego jak i funkcjonariuszom biorącym udział w zatrzymaniu.

Przypadek ten pokazuje jak łatwo nasze dzieci mogą stać się ofiarami seksualnego dewianta. Na czatach i forach internetowych aż roi się od osób proponujących seks nieletnim. Jedni proponują pieniądze, inni prezenty, jeszcze inni deklarują niezapomnianą przygodę. Przygodę, która odciśnie piętno w psychice naszych dzieci do końca życia.

Brak czasu, pogoń za pieniądzem, te czynniki bardzo często determinują to, że nie mamy kontroli nad tym w jaki sposób dzieci spędzają czas wolny. W połączeniu z bezwzględnością i poczuciem bezkarności przez pedofilów oraz anonimowością jaka według mitów panuje w internecie może to doprowadzić do sytuacji jaką opisujemy.

W kolejnych naszych publikacjach postaramy się pokazać rodzicom jak rozpoznać symptomy, że dziecko mogło nawiązać kontakt z przestępcą seksualnym oraz opiszemy schemat działania pedofila.

Zwyrodnialec najpierw stara się wzbudzić zaufanie i zaprzyjaźnić z ofiarą, a póżniej wejść z nią we wspólne tajemnice i odizolować od otoczenia. Chce by stała się jego własnością, by myślała, że to co wspólnie robią jest normalnością, a w rzeczywistości wykorzystuje niewinną i bezbronną osobę.

Jeśli zauważyliście u swoich pociech niepokojące objawy i potrzebujecie specjalistycznej pomocy w rozwiązaniu ich tajemnic, to prosimy o kontakt pod numerami telefonów 696 034 436 lub 880 220 440.

Informacja za: kryminalnapolska.pl

 

fot. Piotr Szatkowski


Komentarze

Podobne informacje

Wraca Łódzki Rower Publiczny

Wraca Łódzki Rower Publiczny

2017-02-25 08:57:18

Rozpoczynamy kolejny sezon Łódzkiego Roweru Publicznego. 1 marca br. rowery ponownie zapełnią łódzkie stacje, a ponad 66 tys. użytkowników będzie mogło skorzystać z odnowionych jednośladów.


Najstarszy w Polsce teatr lalek odzyska blask

Najstarszy w Polsce teatr lalek odzyska blask

2017-02-24 20:31:48

W piątek, 24 lutego, została podpisana umowa na rewitalizację i modernizację Teatru Baj i przedszkola, które mieszczą się na warszawskiej Pradze. Miasto na ten cel przeznaczyło 25 mln zł. Inwestycja jest realizowana w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji.


Policjant uratował życie 5-latka

Policjant uratował życie 5-latka

2017-02-23 12:51:19

Gostyniński policjant asp. Krzysztof Olszar, uratował życie 5-letniemu chłopczykowi. Przerażona sąsiadka powiedziała, że w mieszkaniu powyżej jest nieprzytomny, 5-letni chłopiec a nikt z domowników nie potrafi mu pomóc.


Premier Beata Szydło: Rząd przyjął ustawę o sieci szpitali

Premier Beata Szydło: Rząd przyjął ustawę o sieci szpitali

2017-02-22 09:49:49

- Wprowadzamy zmiany myśląc przede wszystkim o pacjencie – podkreślała premier Beata Szydło po wtorkowym posiedzeniu rządu. Zaproponowane rozwiązania mają zapewnić lepszą organizację udzielania świadczeń przez szpitale oraz przychodnie przyszpitalne, a także ułatwić dostęp do leczenia specjalistycznego.


Odzyskali skradziony 25 lat temu XVIII wieczny obraz Madonny

Odzyskali skradziony 25 lat temu XVIII wieczny obraz Madonny

2017-02-21 20:50:20

Został skradziony w 1992 roku podczas włamania do jednego z kościołów na terenie powiatu polkowickiego. Po 25 latach, XVIII wieczny obraz przedstawiający Madonnę z Dzieciątkiem Jezus odnaleźli funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko dziedzictwu narodowemu. Obraz odnaleziono w jednym z prywatnych wrocławskich domów.


Zbrodnia sprzed 13 lat. Kto za nią stoi?

Zbrodnia sprzed 13 lat. Kto za nią stoi?

2017-02-21 07:09:25

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie Wlkp. w Gorzowie z tzw. Archiwum X” prowadzą czynności zmierzające do ustalenia okoliczności brutalnego zabójstwa, do którego doszło latem 2003 r. w województwie lubuskim. Ofiarą był obywatel Białorusi – po latach udało się ustalić jego tożsamość i okoliczności przyjazdu do Polski.


Sąd Okręgowy w Poznaniu: Adam Z. wychodzi na wolność!

Sąd Okręgowy w Poznaniu: Adam Z. wychodzi na wolność!

2017-02-20 15:06:06

W poniedziałek poznański sąd zdecydował o uchyleniu oskarżonemu o zabójstwo Ewy Tylman Adamowi Z. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.


Jest list gończy za Arkadiuszem Łakatoszem ps. Hoss. Szef wnuczkowego gangu poszukiwany!

Jest list gończy za Arkadiuszem Łakatoszem ps. Hoss. Szef wnuczkowego gangu poszukiwany!

2017-02-20 08:52:33

Prokuratura Okręgowa w Warszawie 17 lutego br. wydała postanowienie o poszukiwaniu listem gończym podejrzanego Arkadiusza Łakatosza pseudonim Hoss. Na podstawie tego dokumentu 49-letni mężczyzna, w ostatnim czasie przebywający na terenie Poznania, jest poszukiwany przez Policję w całym kraju.


[VIDEO] Zachodniopomorskie: Zginęły dwie siostry służki. Ich punto zostało zepchnięte przez passata pod ciężarówkę

[VIDEO] Zachodniopomorskie: Zginęły dwie siostry służki. Ich punto zostało zepchnięte przez passata pod ciężarówkę

2017-02-20 07:47:50

W tragicznym wypadku, do którego doszło w niedzielę około godziny 15. na drodze krajowej nr 11 w Manowie pod Koszalinem zginęły dwie zakonnice. Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi koszalińska policja pod nadzorem prokuratury.


Ambasada RP w Sztokholmie: Zachęcamy do udziału w warszawskiej konferencji start-upów Wolves Summit

Ambasada RP w Sztokholmie: Zachęcamy do udziału w warszawskiej konferencji start-upów Wolves Summit

2017-02-18 11:36:25

Ambasada RP w Sztokholmie serdecznie zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji start-upów, inwestorów oraz korporacji - Wolves Summit w dniach 28 - 29 marca 2017 roku w Warszawie.